Patarimai, kaip prižiūrėti pagyvenusius žmones.
Rūpinimasis pagyvenusiais žmonėmis - sunki procedūra, reikalaujanti daug laiko ir kantrybės. Priežiūra turi būti atsižvelgiama į psichologinius ir socialinius veiksnius, nes rūpinimasis senyvo amžiaus žmonėmis neturėtų apsiriboti tik rūpinimusi fizine būkle. Labai svarbu suteikti psichologinę paramą, plėtoti socialinius pagyvenusių žmonių ryšius su šeima ir bendruomene, kurioje jis yra.
Pagyvenusių žmonių psichologinės savybės.
Rūpinimasis vyresnio amžiaus žmonėmis – tai veikla, kuriai reikia specialių žinių ir įgūdžių ne tik medicinoje, bet ir psichologijoje. Tačiau ne visi turime galimybę lankyti specialius kursus arba samdyti profesionalų slaugytoją su išsilavinimu. Tačiau jei jums reikėtų rūpintis pagyvenusiais žmonėmis, turite žinoti, su kokiu elgesiu teks jums susidurti.
Viena iš pagrindinių psichologinių senatvės žmonių savybių yra vienišumo jausmas. Deja, tam dažnai yra objektyvių priežasčių - bendravimo stoka, nedėmesingumas dėl artimųjų nesugebėjimo gyventi įprasto gyvenimo būdo ir pan. Vienatvės jausmas kyla ir dėl kartų skirtumo - vyresnio amžiaus žmonėms sunku rasti savitarpio supratimą su vaikais ir anūkais, sunku orientuotis pagal jų interesus. Draugų-bendraamžių dėl akivaizdžių priežasčių vis mažiau, seniems žmonėms nėra su kuo pasidalinti savo jausmais arba dažnai jie lieka nesuprantami. Dėl to atsiranda vienišumo jausmas, kuris sukelia psichologines traumas. Kitas bruožas yra tas, kad vyresni žmonės linkę sunkiau prisitaikyti prie kažko naujo. Nenorėjimas tobulėti vaidina didelę reikšmę, o motyvacija yra paprasta - „Kodėl man to reikia? Gyvenimas beveik nugyventas! “
Daugelis senatvę sieja su silpnumu ir kartais net patys pradeda jaustis silpni. Visa tai dar ir apsunkina ligos - pagyvenęs žmogus pradeda į jas pasinerti, pradeda lankytis klinikoje, ieškodami naujų ligų. Dėl to prasideda depresija ir baimė dėl savo gyvenimo. Tyrimų duomenimis, daugiau nei 70% vyresnio amžiaus žmonių serga depresija arba yra arti jos.
Kyla klausimas - kaip padėti savo artimiesiems ir sau? Pirmiausia reikia nuspręsti, kaip suprasti „senatvės“ sąvoką. Šią sąvoką galima suprasti kaip fizinė (liga, senėjimas), socialinė (išėjimas į pensiją ir dėl to susiaurėjęs socialinis ratas, artimųjų, draugų praradimas), psichologinis (susidomėjimo išoriniu pasauliu, kitais žmonėmis, praradimas, nenoras tobulėti). Remdamiesi tuo mes matome, kad neįmanoma užkirsti kelio fizinei ir socialinei senatvei, tačiau įmanoma ir būtina kovoti su psichologine. Apie tai mes kalbame, kai jie sako, kad reikia išlikti jauna siela.
Žemiau bandysime išsiaiškinti, kaip padėti vyresnio amžiaus žmonėms gyventi ramiau, laimingesniems ir dar įdomiau. Viskas susitvarkys, pakanka vadovautis paprastais patarimais:
1. neleiskite senyvo amžiaus asmeniui užsiblokuoti, tačiau neturėtumėte primesti savo bendravimo, jei šiuo metu asmuo to nenori;
2. rasti įdomų užsiėmimą pagyvenusiam žmogui, išlaikyti jo pomėgį pomėgiui, jei toks yra;
3. svarbu, kad vyresnio amžiaus žmonės daugiau vaikščiotų lauke, nes sėdėjimas prie keturių sienų greičiausiai nesukels teigiamų emocijų.
Iš tikrųjų svarbu, kad artimieji ir draugai, besirūpinantys pagyvenusiais žmonėmis, suprastų, ko reikia seniems žmonėms, kokius jausmus jie jaučia, kokios pagalbos jiems reikia. Pagalba neturėtų būti tik materiali. Vyresniems žmonėms reikalingas bendravimas, supratimas, kad būtų su kuo aptarti savo problemas. Ir, be abejo, turite būti kantrūs, nes žmonės turi nuolat skundų. Jei senyvo amžiaus žmonės jaus nuoširdų dėmesį, rūpinimąsi, kad kažkam jų reikia, tuomet problemų nebus.
Kaip matyti iš aukščiau, rūpinimasis pagyvenusiais žmonėmis reikalauja ne tik nuoširdaus noro padėti, bet ir specialių žinių bei daug laisvo laiko. Deja, ne visada įmanoma pasiekti kokybišką ir tinkamą pagyvenusių žmonių priežiūrą namuose. Todėl galbūt būtų geriau apsvarstyti pagyvenusio žmogaus gyvenimą patogiuose privačiuose slaugos namuose, kuriuose visos būtinos sąlygos tokioms žmonių kategorijoms.
Senyvo amžiaus žmonių demencijos sindromas. Dažnai senėjimas lemia pastebimą žmogaus smegenų veiklos pablogėjimą. Taip yra dėl to, kad su amžiumi išsenka smegenų atsargos ir regeneraciniai gebėjimai. Įvairios ligos, tiesiogiai ar netiesiogiai veikiančios smegenų funkcijas, taip pat daro neigiamą poveikį. Ankstesni galvos sužalojimai taip pat gali turėti neigiamos įtakos. Senyvo amžiaus žmonės, neturintys ligų, turinčių įtakos centrinei nervų sistemai, gali išlaikyti „aiškų protą“ tol, kol pasensta. Nepaisant neišvengiamų su amžiumi susijusių pokyčių, jie išlaiko gebėjimą mokytis ir jų elgesys išlieka adekvatus.
Yra atvirkštinė situacija jei ligos veikia centrinę nervų sistemą. To pasekmė dažnai būna atminties sutrikimas. Atminties sutrikimai, savo ruožtu, lemia žmogaus socialinės veiklos ribojimą - t.y. Pagyvenusiam žmogui vystosi demencijos sindromas. Demencijos sindromo požymiai: gilus mąstymo ir atminties sutrikimas; sunku perjungti dėmesį iš vieno objekto į kitą; suprastėjęs supratimas ir aktyvaus žodyno sumažinimas.
Daugiau kaip pusė atvejų, demencijos sindromo priežastis yra Alzheimerio liga (smegenų audinio pažeidimas, dėl kurio lėtai susilpnėja mąstymas ir prarandama atmintis). Vyresni nei 65 metų žmonės rizikuoja. Kiekvienais metais padidėja Alzheimerio ligos rizika pagyvenusiam žmogui. Taip pat demencijos sindromo priežastys gali būti smegenų pažeidimai, kuriuos sukelia kraujo tiekimo sistemos ligos. Tokių ligų sukėlėjas - padidėjęs kraujospūdis.
Demencijos sindromo simptomai yra šie:
1. jausmų apgaulė;
2. delyras;
3. susijaudinimas;
4. nemiga;
5. sumažėjusi nuotaika;
6. kitų nepripažinimas;
7. fizinė agresija;
8. rėksmas;
9. verksmas;
10. iniciatyvos stoka;
11. klausimų kartojimas;
12. imitacija; ir kiti.
Rekomendacijos prižiūrėti senyvus žmones, sergančius demencijos sindromu:
1. kalbėkite ramiai ir tyliai;
2. venkite skubėti;
3. naudokite supaprastintą kalbą;
4. stebėkite dienos rutiną;
5. kilus konfliktinėms situacijoms, pasireiškiant psichopatijai, nebandykite ginčytis su pagyvenusiu žmogumi, geriau perverskite jo dėmesį į ką nors kitą;
6. pabandykite dažniau sužadinti pagyvenusio žmogaus emocijas.
Pagyvenusio žmogaus miegas. Vyresnio amžiaus žmonių miego trukmė turėtų būti 7–8 valandos per dieną arba daugiau, jei senas žmogus serga ir jo kūnas išsekęs. Artimieji turėtų prisiminti, kad pagyvenusių žmonių nervų sistema yra labai pažeidžiama, o kokybiškas miegas yra jos atstatymo pagrindas. Net viena nemigo naktis palieka neigiamas pasekmes, tokias kaip bloga nuotaika ir fizinis silpnumas. Deja, daugumai vyresnio amžiaus žmonių sunku miegoti, pasireiškiant naktinei nemigai. Seni žmonės kartais gali užsnūsti dienos metu, tačiau bendra miego trukmė nepadidėja, nes naktį jie miega mažiau. Kai kurie specialistai skiria miego tabletes, kaip miego sutrikimų gydymą, tačiau tai, kaip taisyklė, gali padėti tik laikinai. Nuolat vartojant tokius vaistus, prie jų yra priprantama. Tai lemia apatiją, fizinį neveiklumą ir kt. Todėl rūpinimasis pagyvenusiais žmonėmis apima optimalių sąlygų jų miegui sudarymą. Norėdami tai padaryti, turite vadovautis tik keliais patarimais:
1. lova turi būti patogi, bet ne minkšta;
2. kambarys turėtų būti ramus;
3. kambarys turi būti reguliariai vėdinamas, optimali kambario temperatūra yra 18–22 C;
4. antklodė turėtų būti šilta ir lengva;
5. paskutinis valgis yra pageidautinas ne vėliau kaip 4 valandos prieš miegą. Taip pat vakare nerekomenduojama valgyti saldumynų, gerti kavos ar stiprios arbatos;
6. teigiamas poveikis miegui yra nedidelis vakarinis pasivaikščiojimas grynu oru. Jei senyvas žmogus neturi galimybės išeiti, patartina bent jau pavaikščioti koridoriumi ar kambariu;
7. nepageidautina senyvo amžiaus žmonėms miegoti dienos metu, todėl, jei įmanoma, būtina organizuoti savo laisvalaikį, pasirenkant įdomias veiklas.
Kita nemaloni problema, su kuria susiduria daugelis pagyvenusių žmonių, yra naktinė diurezė, atsirandanti dėl su amžiumi susijusių inkstų veiklos sutrikimų. Norint sumažinti poreikį naudotis tualetu naktį, reikia laikytis šių rekomendacijų: negerkite skysčių prieš miegą; jei reikia, naudokite sauskelnes; jei įmanoma, nevartokite diuretikų ar sumažinkite jų vartojimą.
Pagyvenusio žmogaus asmeninė higiena. Rūpinantis pagyvenusiais žmonėmis, be abejo, turėtų būti įtraukta ir asmeninė higiena, kuri nedaug kuo skiriasi nuo bet kurio iš mūsų higienos. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad su amžiumi oda tampa sausesnė. Todėl slaugant sergančius ir senyvus žmones reikėtų naudoti drėkinamąjį muilą ir maitinamuosius kremus, kurie apsaugo odą nuo išsausėjimo ir niežėjimo.
Nelaimingų atsitikimų prevencija. Senatvėje pastebimai padidėja nelaimingų atsitikimų tikimybė, o tai susiję su bendros pagyvenusių žmonių fizinės būklės pablogėjimu. Be to, avarijos pasekmės, susijusios su lūžiais, išnirimais, sumušimais ir pan., vėlgi dėl amžiaus, yra daug sunkesnės pagyvenusiems žmonėms. Todėl, rūpinantis sergančiais ir pagyvenusiais žmonėmis, pageidautina kuo labiau sumažinti nelaimingo atsitikimo galimybę. Patarimai: reikia pašalinti nereikalingus baldus iš kambario, tačiau nereikėtų pertvarkyti to neįspėjus pagyvenusio žmogaus. Grindys turi būti padengtos iš neslidžios medžiagos, tokios kaip kilimas; vonios kambaryje turi būti turėklai, paklotas guminis kilimėlis.
Papildomos senyvo amžiaus žmonių priežiūros rekomendacijos. Jei įmanoma, skirkite atskirą kambarį pagyvenusiam asmeniui; pagyvenusio žmogaus kambarys turėtų būti šviesus, vėdinamas, temperatūra jame neturėtų nukristi žemiau 18,0 C .; lova neturėtų būti žemesnė nei 60 cm, kad, atsisėdęs ant jos, pagyvenęs žmogus kojomis paliestų grindis; nepageidautina pastatyti gilią kėdę pagyvenusio žmogaus kambaryje, nes jam bus sunku savarankiškai išlipti iš jos.
Kaip matyti iš aukščiau, tinkamai prižiūrėti pagyvenusius žmones reikalingas ne tik nuoširdus noras padėti, bet ir specialios žinios bei daug laiko. Deja, ne visada įmanoma pasiekti kokybišką ir tinkamą pagyvenusių žmonių priežiūrą namuose. Todėl geriau apsvarstyti galimybę pagyvenusiam žmogui gyventi patogiuose slaugos namuose, kuriuose tokiems žmonėms sudarytos visos būtinos sąlygos.
Ką reikia žinoti apie reumatą. Tarp negalavimų, kuriuos dažnai patiria vyresnio amžiaus žmonės, ypatingą vietą užima reumatinės ligos. Tai apima daugybę ligų, pavyzdžiui, įvairių rūšių artrito, podagros, osteoartrito, osteoporozės, ankilozinio spondilito, sausgyslių ligos ir daugelio kitų. Iš tikrųjų reumatinės ligos veikia tiek vaikus, tiek jaunus žmones, tačiau senatvėje dažnai pasunkėja. Be to, daugelis vyresnio amžiaus žmonių šiomis ligomis serga paskutiniais gyvenimo dešimtmečiais. Reumatinės ligos pirmiausia paveikia sąnarius - lemia jų deformaciją, sustingimą. Ligos eigą lydi stiprus skausmas. Taip pat reumatinės ligos dažnai sukelia širdies komplikacijas. Reumatinės ligos atsiradimo ir vystymosi priežastys: blogas paveldimumas; infekcinės ligos; bloga mityba; hipotermija ar ilgalaikis poveikis drėgnoms vietoms. Simptomai: skausmo atsiradimas sąnariuose ir karščiavimas dvi ar tris savaites po infekcijos ligos; sąnarių tūrio padidėjimas ar jų standumas; dusulys; širdies skausmas; širdies plakimas; silpnumas, lengvas nuovargis.
Pagyvenusių žmonių priežiūros gairės sergant reumatinėmis ligomis. Būtina atidžiai stebėti pagyvenusio žmogaus mitybą. Angliavandenių ir druskos kiekis maiste turėtų būti ribotas. Skysčių vartojimas - ne daugiau kaip 1,5 litro per dieną. Vyresnio amžiaus žmogus turėtų būti šiltoje, tačiau vėdinamoje patalpoje. Būtina užtikrinti, kad senyvas žmogus griežtai laikytųsi visų medicinos reikalavimų. Būtina atidžiai stebėti pagyvenusio žmogaus bendrą fizinę ir psichologinę būklę. Reumatinių ligų prevencija: imuniteto stiprinimas; laiku ir tinkamai gydyti infekcines ligas; gyventi ir dirbti geromis gyvenimo sąlygomis; tinkama mityba.
Kviečiame garbaus amžiaus žmones oriai leisti senatvę labai gerai vertinamuose Adutiškio senelių namuose, kurie yra Švenčionių rajone.
Čia jauki gyvenamoji aplinka, labai geras maitinimas, nepriekaiškinga priežiūra įvairaus amžiaus ir poreikių žmonėms.
Organizuojame pažintines ir laisvalaikio išvykas, puoselėjame religines vertybes, vyksta įvairūs užsiėmimai, tad neliūdėsite vienatvėje, surasite bendraminčių ir gyvenimo džiaugsmas sugrįš vėl.
Standartinė mėnesio kaina 1200€, tačiau jei savų pinigėlių trūksta, kreipkitės į savo seniūniją su prašymu apgyvendinti Adutiškio senelių namuose ir jums kainuos tik 80% jūsų pensijos, kitą dalį padengs valstybė.
Turite klausimų - skambinkite tel. +37068339901 daugiau informacijos www.seneliunamai.lt
Mūsų tikslas - laimingi ir sveiki mūsų klientai ir patenkinti jų artimieji
Laukiame jūsų!
Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centras
ieško investuotojų
DUK (dažnai užduodami klausimai) arba
Kodėl aš norėčiau investuoti ČIA?
1. Tai ne Azijos rinkos, ne nafta, ne forex, ne prekyba doleriais ar panašiais mistiniais dalykais;
2. Čia nėra svyruojantis uždarbio ar praradimo pokytis plius minus 20 procentų;
3. Viskas vyksta Lietuvoje, lengvai patikrinama, pačiupinėjama - visko garantas nekilnojamas turtas;
4. Tai veikla ir paslauga, kuri galimai bus reikalinga kiekvienam iš mūsų;
5. Per 10 metų garantuotas virš 50 procentų uždarbis;
6. Būdamas investuotoju, esant reikalui, garantuotai per 14 dienų gaunate vietą centre;
7. Didžiuojatės būdamas dalimi skaidraus, garbingo ir pagarbos verto verslo;
Atvykite, paskambinkite, apžiūrėkite - viskas vyksta visai šalia Jūsų!
Skaityti daugiau ...
Esant darbo vietoms, normaliems atlyginimams ir aktyviai veiklai miestelyje gerės mikroklimatas, kils miestelio ekonominis lygis, gyventojų motyvacija, laimės indeksas, pasitenkinimas gyvenimu. Tuo stipriai mažės nedarbo lygis, kadangi čia išvardintos tik tiesiogiai įmonės sukurtos darbo vietos, bet nepaminėtos aplinkinių galimybė aptarnauti šią įstaigą. Tai ir vietos ūkininkai, ir siuvykla, ir kirpykla, ir maisto prekių parduotuvės, ir seniūnija, bažnyčia, savivaldybė, kiti prekių ir paslaugų tiekėjai. Atsiradusi nauja perspektyva miestelio gyventojams stabdys gyventojų emigraciją, mažins alkoholizmą, skatins mokymąsi ir tobulėjimą. Užimtumas, renginiai, koncertai, sportas, turiningas laisvalaikis taps neatsiejama miestelio dalimi, kadangi mūsų įstaiga rems visas geras programas, kurios bus vykdomos Adutiškyje. Kartu su savivaldybe bus sukurtos gyvenvietės renovacijos programos, leisiančios gyventojams lengvatinėmis sąlygomis atnaujinti savo būstus ir aplinką. Ilgainiui Adutiškis taps Švenčionių rajono pasididžiavimu.
APGYVENDINIMAS SENJORŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO NAMUOSE
Kiekvienas sulaukęs garbaus amžiaus susimąsto, kaip gyventi toliau. Vieni bando patys, kiti patiki save artimiesiems, tretieji pasirenka profesionalią slaugą ir gyvenimą senjorų namuose. Jei esate trečiasis variantas ar tik svarstote apie galimybes, jums būtina susipažinti su esama nustatyta Valstybės tvarka, galimomis kompensacijomis, mokesčiais, turto apskaičiavimais, būsimų paslaugų normatyvais.
Švenčionių rajone, Adutiškio miestelyje įrenginėjami Senjorų namai.
Kas planuojama, kas padaryta ir kaip tai prasidėjo kalbiname Žydrūną Eimutį - UAB „Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centras“ vadovą.
Kaip kilo statomo Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centro idėja? Papasakokite trumpai apie save.
„Esu 36 metų vilnietis, jau 14 metų dirbu savo versle, labai patinka ką darau. Nesu pinigų vergas, vertinu tikras gyvenime vertybes, vertinu gerus, sąžiningus žmones, kūrybą ir meną. Nesvarbu ar tai būtų statomas namas, ar lipdoma skulptūra. Šis projektas prasidėjo 2013 m. pavasarį.
Adutiškio slaugos ir reabilitacijos centre bus teikiamos individualios socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugos, atitinkančios gyventojų savarankiškumo lygį, užtikrinančios socialinius poreikius.
Profesionalūs darbuotojai gins ir saugos gyventojų teises ir interesus. Gyventojams bus sudarytos orios, lūkesčius atitinkančios gyvenimo sąlygos, padėsiančios puikiai jaustis aplinkoje ir jausti gyvenimo malonumą. Puoselėjamos religinės vertybės, tarpusavio santykiai, pramogos ir laisvalaikis vystomi pagarbos, paslaugumo ir pasitikėjimo pagrindu.
Įkurti modernią įstaigą, tenkinančią psichologines, socialines, kultūrines ir dvasines vyresnio amžiaus ir neįgalių žmonių reikmes, sudaryti jiems tinkamas, žmogaus orumą išsaugančias gyvenimo sąlygas, užtikrinti socialinę reabilitaciją, materialinį ir buitinį aptarnavimą, teikiant būsto, maitinimo, transporto, buitines, asmens higienos, socialinio darbo, bendravimo ir kitas paslaugas.
Mes siekiame sudaryti senyviems, ligotiems, vienišiems, neįgaliems žmonėms sąlygas gauti efektyvią kompleksinę socialinę pagalbą, tenkinti didėjantį socialinių paslaugų poreikį ir užtikrinti gyvenimo kokybę.